O nás

Petra Kovandová

Petra Kovandová je zakladatelka a jednatelka společnosti Kovandovi s.r.o., obchodní sítě BON-BON a spolumajitelka čokolatérií Café Budík.. Podařilo se jí v Táboře otevřít jedinečné Muzeum čokolády a marcipánu a 15. října 2016, také v Táboře, odstartuje třetí ročník Festivalu čokolády.
"Jsem šťastná, že se mi s pomocí lidí, které jsem měla a mám kolem sebe, podařilo vybudovat prosperující společnost se stabilním postavením na trhu. Moc ráda bych povzbudila i další ženy v jejich snech i přesvědčení ......."

Petra Kovandová, majitelka a jednatelka společnosti Kovandovi s.r.o.

Vzpomínám na den, kdy jsem se rozhodla otevřít první obchod Bon-bon. Bylo to v Táboře v nákupním centru Dvořák. Moje prostory byly veliké asi 26 m2 a já neměla ani zkušenosti ani tušení, jak ten krámek vybavit. Proto jsem se obrátila na svého kamaráda, návrháře Davida Johanuse, který mi navrhl interiér. Kombinace zlaté, zelené a vínové se mi dodneška neokoukala. Do prostoru umístil dvě chladicí vitríny a na mně už bylo vymyslet, čím je zaplním…

Prošla jsem školením o výrobě pralinek, a pak se zavřela do výroby, kde jsem zkoušela, experimentovala, kombinovala a hlavně ochutnávala. Po 14 dnech byl na světě první sortiment - asi 40 druhů pralinek a 20 druhů marcipánových specialit – a mohli jsme otevřít.

Tábor je relativně malé město, ale nám se zdálo, že se všichni obyvatelé snaží vejít do naší malé prodejny! Takový to byl úspěch. Lidé byli nadšeni a prodeje už v prvních dnech ukázaly, že o kvalitní čokoládu a marcipán české výroby bude veliký zájem. A hlavně, že celá myšlenka má zdravé ekonomické jádro. Měla jsem obrovskou radost a začala budovat obchodní síť.